Kā pilnveidot savas finanses?

Nauda ir tikpat svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa, kā ēdiens, vai fiziskā veselība, jo bez naudas nav iespējams iegūt ēdienu, pajumti un citas dzīvei nepieciešamās lietas, nemaz nerunājot par lietām, kas nepieciešamas sevis pilnveidošanai un sava prāta attīstībai. Naudai pašai par sevi nav nekāda vērtība, jo papīra vai metāla gabalam vērtība nekad nevar būt tik liela, kā tas ir monētām un banknotēm, bet nauda ir, kā visur pieņemts apmaiņas līdzeklis, ko iespējams izmantot lai pirktu preces un pakalpojumus, un ko iespējams iegūt pārdodot preces un pakalpojumus. Tas nozīmē, ka cilvēkiem, kas vēlas dzīvot mūsdienu sabiedrībā ir nepieciešama nauda, un kur ir nauda, tur noteikti jārunā ir par finansēm un savu finanšu pilnveidošanu un uzlabošanu.

Personīgās finanses ir viena no tām lietām, kurai bieži vien cilvēki nepievērš tik daudz uzmanību, jo nauda ir, kā sāpīgs temats, un cilvēki nevēlas uzklausīt padomus par to, kā labāk tērēt savus līdzekļus, kā , kā viņiem vairāk nopelnīt naudu. Tieši tāpēc arī bieži vien ieminoties kādam par viņa finansēm un pajautājot, kā tiek veidots budžets cilvēki sadusmojas un nevēlas runāt, jo ā redz neesot mana darīšana, ko viņi dara ar savu naudu, lai gan es tikai viņiem gribētu palīdzēt. Tieši tāpēc es vēlētos, lai katrs, kurš lasa šo rakstu padomātu par savu finanšu situāciju un to, kā un kur tiek iegūta nauda un protams arī kā un kur tā tiek tērēta, tādā veidā izvērtējot riskus un sagatavojoties nākotnei, kā arī pilnveidojot tagadnes situāciju.

Sava finanšu situācija vienmēr ir jāuzlabo, un vienmēr iespējams veikt kādas papildus darbības, kuras tad arī palīdzētu nopelnīt vairāk vai arī ietaupīt vairāk naudas. Bet pirmais, ar ko ir jāsāk ir jāpārskata savu kredītu apjoms un tas, cik daudz ikmēneša naudas līdzekļi aiziet patēriņa kredītu un cita veida aizdevumu atmaksai. Parasti ātrie kredīti internetā ir vieta, kur cilvēki atstāj lielākās naudas summas, un tas ir tāpēc, ka šiem ātrajiem kredītiem ir vislielākie procenti, jeb GPL likme un tos noteikti, ka būtu jāatmaksā vispirms un tikai tad jādomā par citu kredītu atmaksu, kā auto kredīta vai hipotēkas. Pēc tam, kad kredīti ir atmaksāti vai arī, kad ir izveidots plāns to atmaksai, tad var sākt domāt arī par naudas iekrāšanu atsakoties no kādiem nevajadzīgiem tēriņiem vai arī palielinot savu ienākumus, kas parasti ir daudz grūtāk. Ienākumu palielināšanai parasi ir vajadzīgas jaunas darba vietas vai arī algas paaugstinājums un šādus pakalpojumus cilvēki bieži vien nav gatavi pieprasīt, jo tā jau baidās no tā, ka var zaudēt darbu.

Pilnveidot savas finanses var jebkurš un tas ir tikai jāgrib, jāsāk veidot budžets un palēnām jāuzlabo gan savas zināšanas par kredītiem, gan arī vispārīgi par finansēm!