Kā izkopt līdera dotības?

Pirmkārt jau cilvēkiem ir jāsaprot ka ir gan līderi, gan bosi un pamatā līderis ir cilvēks, kas nevis komandē visus, bet pats vienmēr pirmais visu dara un rāda piemēru. Tur pretī boss ir tas, kas pats būtībā neko nedara, bet tikai komandē visus un sagaida no citiem to, ko pats nespēj, un tas jau ir pilnīgi aplami. Tieši tāpēc arī ir jāmācās būt tieši par šo līderi nevis par bosu, bet tas nemaz nav tik viegls process un cilvēkam, kas to vēlas būs pamatīgi pie sevis jāstrādā.

Pirmkārt jau lai būtu līderim ir jāatrod, kāds mērķis uz ko tiekties un kur vadīt cilvēkus, jo bez mērķa būs ļoti grūti izveidot komandu un saliedēt cilvēkus. Pamatā mērķis var būt gan kaut kā izmainīšana, naudas nopelnīšana vai būtībā jebkas cits un galvenais, lai visiem uzņēmumā šis mērķis nestu labumu, jo pretējā gadījumā būs grūti iegūt viņu uzticamību.

Kad ir atrasts mērķis, tad nākamais solis ir savu līdera dotību izkopšana un tas jau ir ļoti ilgstošs un grūts process, jo tur ietilpst gan runas spējas gan arī iedvesmošana un protams arī kopējā virziena noteikšana un komandas būvēšana. Visas šīs prasmes parasti aizņem vairākus gadus, lai izkoptu un cilvēkam, kas to dara ir ļoti grūti sevi kritiski vērtēt, tāpēc ir labi, ja var ierakstīt sarunas vai arī prasīt padomu no citiem cilvēkiem, kā visu laiku uzlabot savas prasmes un zināšanas. Bez pavērtēšanas un nemitīgas uzlabošanās līdera dotības tā pašas no sevis nenāks un cilvēkam nemitīgi ir jāskatās, kā viņa runas veids, attieksme un darbi atspoguļojas citos cilvēkos, un kā mainot savu rīcību ir iespējams mainīt arī citu cilvēku reakciju pret sevi un pret ārējiem faktoriem.

Līderim grūtos brīžos ir jāuzņemas visa vaina, bet tad, kad iet labi ir jāslavē visi sev apkārt esošie cilvēki, kā arī jāmāk atrast projektus, kur visi būtu ieinteresēti un, kur visiem būtu iedvesma un gribēšana strādāt, jo parasti tieši iedvesma ir tā, kas nosaka, vai projekts izdosies vai neizdosies. Ja cilvēks strādā tikai strādāšanas pēc vai arī tāpēc, ka viņam to lika, tad bieži vien darbs tiek padarīts pavirši un viņam nav gribēšana veikt nepieciešamās darbības, lai varētu šo projektu novirzīt līdz galam.

Būtībā līderis ir bara, jeb šajā gadījumā uzņēmuma galvenais un viņam ir jāaizstāv visi pārējie uzņēmuma darbinieki kā vien ir iespējams, un, ja darbinieki to redz, ka līderis domā par viņiem, tad arī viņi jutīsies drošāk un strādās cītīgāk.

Šis raksts tapis sadarbībā ar Compeuro.lv