Sevis pilnveidošana uz kredīta?

Izglītībai un sevis pilnveidošanai būtu jābūt vienām no jebkura cilvēka galvenajām prioritātēm un bez nemitīgas jaunu zināšanu iegūšanas un gan savas domāšanas izmainīšanas gan arī sava gribasspēka uzlabošanas tev būs ļoti grūti sasniegt visus savus mērķus, ko tu sev esi uzstādījis. Tieši tāpēc arī sevis pilnveidošanas nozare ar neskaitāmajām grāmatām, programmām, video un citām lietām ir kļuvusi par ļoti lielu un nozīmīgu nozari, kas palīdz neskaitāmiem cilvēkiem atrast savu īsto būtību un saprast, ka viņi ir spējīgi izdarīt ko vien vēlas. Sevis pilnveidošana, protams, ir ļoti laba lieta, bet kas notiek tad, ja cilvēks aizņemas naudu, lai varētu pirkt visas šīs grāmatas, doties uz kursiem un maksāt bargās naudas, lai tikai iegūtu augstākas un labākas pamācības no citiem ekspertiem?

Kredīti, vai tie būtu ilgtermiņa patēriņa kredīti vai arī īstermiņa ātrie kredīti ir tikai pakalpojumi un tāpēc it nepareizi teikt, ka kredīti un kredītsaistības ir pie visa vainīgas, jo patiesībā jau cilvēki, kas šos kredītus ņem un pēc tam naudu tērē dažādām nevajadzīgām lietām paši ir vainīgi. Manuprāt, kārtīgai sevis pilnveidošanai būtu jānotiek ne tikai no šādiem semināriem un grāmatām, bet tieši vairāk no iekšienes, mēģinot sevi izzināt un atrast savas vājās vietas, kā arī savas stiprās puses. Šādi tad arī cilvēkiem sevi izzinot lēnām nāks apskaidrība, ka neviens cits no āra tev nevar iedot to dzinumu, kas tev ļaus sasniegt visus savus mērķus, bet tam ir jānāk no iekšas un tev pašam sevī ir jāatrod tas. Tāpēc arī, man liekas jocīgi, kad cilvēki ņem tūkstošiem Eiro vērtus kredītus, lai tikai varētu doties uz kārtējo semināru, kur tiek stāstītas vienas un tās pašas lietas, ko stāstījuši ir jau simtiem šādu semināru vadītāju, bet nez kāpēc visi domā, ka šoreiz viss ir savādāk. Kopējais sevis pilnveidošanas tirgus visā pasaulē tiek lēsts, ka katru gadu apgroza līdz pat 1.5 miljardiem ASV dolāru un tā ir milzīga naudas summa, ko cilvēki katru gadu tērē tikai lai iegūtu jaunas iemaņas, ko patiesībā viņi var iegūt no sevis kārtīgi sevi izzinot. Ja padomājam, kas patērētājiem ir pieejams tad ir redzams, ka neskaitāmās reklāmas, diski, interneta piedāvājumi un arī semināri ir tik daudz un tik dažādi ka es neticu, ka kāds no viņiem tik daudz atšķiras.

Manuprāt sevis pilnveidošana ir svarīga, bet ja tā tiek darīta ar šāda veida treneriem, kas no saviem “skolniekiem” nopelna miljoniem dolāru, tad diezin vai tas būtu tas pareizākais cēls ko tev vajadzētu veikt un tad jau labāk ir dzīvot savu dzīvi tāda, kā tā ir, nevis ņemt kredītus, lai mēģinātu to mainīt, bet patiesībā iebraukt vēl dziļākās auzās!