Interneta vietnes, kurās iegūt bezmaksas izglītību

Šķiet, ikviens zina latviešu teicienu: “Mūžu dzīvo, mūžu mācies!”, un tāpat, šķiet, ka ikviens šim teicienam arī piekritīs. Nav noslēpums, ka jaunu zināšanu apgūšana nevien paplašina mūsu redzes loku un ceļ pašapziņu, bet arī padara mūs konkurētspējīgākus darba tirgū. Ikvienam mūsdienu cilvēkam, kurš ir orientēts uz pastāvīgu pašizglītošanos, vajadzētu zināt, ka plašas bezmaksas izglītības iespējas mūsdienās piedāvā arī virtuālā pasaule. Turpinājumā piedāvājam iepazīties ar 10 interesantām interneta mājaslapām, kurās iespējams papildināt savas zināšanas dažnedažādās jomās.

TED talks – www.ted.com
Šī ir viena no daudzajām bezmaksas izglītības mājaslapām, kas jau ir kļuvusi par vienu no populārākajām interneta vietnēm visā pasaulē. Šeit ikviens atradīs vērtīgas zināšanas, svaigas idejas, kā arī motivējošus stāstus, kas ir piedāvāti video formātā un atskaņoti angļu valodā. Jāpiemin, ka TED Talks atšķiras ar to, ka vairākums tajā pieejamās informācijas ir pasniegta neformālā un saistošā veidā, neliekot garlaikoties nevienam.

99U – www.99u.com/videos
Šī interneta vietne, līdzīgi kā TED Talks, ir vietne, kurā iespējams atrast interesantus un iedvesmojošus videomateriālus, kas skar visdažādākās tēmas, piemēram, padomus par to, kur un kā atrast iedvesmu, vai kā izveidot veiksmīgu karjeru.

VICE – www.vice.com
Šī ir interneta mājaslapa, kas noderēs ne vien izglītības nolūkiem, bet arī dienām, kad vienkārši vēlēsities paskatīties kādus interesantus video brīvā laika aizpildīšanai. Šajā interneta vietnē ir pieejami gan dokumentālie sižeti, gan raksti par neparastiem notikumiem un aktualitātēm visā pasaulē, kas ne vien izklaidēs jūs, bet arī veiksmīgi uzlabos jūsu zināšanas par dzīvi citās pasaules vietās. Jāuzsver, ka VICE reportieri prasmīgi spēj paskatīties uz pasaules aktuālākajiem notikumiem no jauna rakursa, parādot skatītājiem to, ko lielie mediji ir atstājuši ārpus redzesloka.

Khan Academy – www.khanacademy.org
Šī interneta mājas lapa piedāvā izglītoties visdažādākajās jomās bez maksas, sākot ar pasaules mākslas vēsturi un beidzot ar programmēšanu. Viena no lielākajām šīs lapas priekšrocībām ir tā, ka visi kursi tiek sadalīti mazākās vienībās, piemēram, mazākos tekstos vai video, kas ļauj ērti pielāgot pašzglītošanās brīžus katra paša brīvajām laikam.

MIT Open Courseware – www.ocw.mit.edu
Šī ir interneta vietne, ko piedāvā plaši zināmais Masačūsetas Tehnoloģiju institūts, piedāvājot apgūt plašu augstskolā mācīto kursu klāstu, kas pielāgots dažādiem zināšanu līmeņiem, sniedzot mācību iespējas ikvienam. Mājaslapas informācija ir pieejama dažādos formātos – gan teksta, gan audio, gan video formātā, pārstāvot visdažādākās nozares, sākot no arhitektūras un antropoloģijas, un beidzot ar vides zinātni un ekonomiku. Vienu vārdu sakot, šeit atradīsies kaut kas ikvienai gaumei.

Open Culture – www.openculture.com
Šī interneta mājas lapa piedāvā vairāk nekā 700 pašizglītošanās kursus bez maksas. Viena no labākajām un ērtākajām šīs lapas priekšrocībām ir lejupielādes iespēja, proti, šeit pieejamos materiālus ir iespējams lejupielādēt, turpinot izglītoties arī tajās vietās, kur interneta pieslēgums nav pieejams. Tāpat šeit iespējams atrast arī audio grāmatas, bezmaksas grāmatas un bezmaksas filmas.

The Free Library – www.thefreelibrary.com
Šī mājas lapa būs nenovērtējams informācijas resurss tiem, kas dot priekšroku lasīšanai, jo šajā lapā bez maksas ir pieejams vairāk nekā 21 miljons grāmatu, kā arī rakstu no žurnāliem un avīzēm. Informāciju iespējams meklēt gan izmantojot atslēgas vārdus, gan atlasot konkrētas nozares vai autorus.

Udemy – www.udemy.com
Šajā interneta vietnē ir pieejamas gan bezmaksas, gan maksas apmācības, tomēr arī bezmaksas kursu piedāvājums ir pietiekoši plašs. Būtiski, ka šeit iespējams apgūt ne vien teorētiskās zināšanas, bet arī praktiskās iemaņas, piemēram, prasmi darboties ar dažādām datorprogrammām, kas vēlāk var noderēt arī jūsu karjerā.

Iversity – www.iversity.org
Šajā mājaslapā tiek piedāvāti visdažādākie kursi un lekcijas, turklāt, arī bez maksas. Šeit atradīsit lekcijas par tādām tēmām kā, piemēram, politika, kritiskā domāšana, filozofija, bizness, cilvēktiesības, dizaina pamati, spāņu valoda, kā arī citas tēmas. Kas ir būtiski, ka par veiksmīgu kurus apguvi iespējams saņemt arī diplomu, tomēr par to gan nāksies samaksāt.

Youtube – www.youtube.com
Daudzi, iespējams, novērtē šo interneta vietni par zemu, uzskatot, ka tā ir piemērota tikai izklaidēm, tomēr šeit ir atrodama arī patiešām noderīga informācija ikvienai gaumei, turklāt, lielā apjomā. Ievadiet pāris atslēgas vārdus, un pāris mirkļos jūs atradīsit kādu noderīgu pamācību konkrētajā jautājumā. Vēlaties iemācīties spēlēt kādu mūzikas instrumentu, nodarboties ar jogu, salabot tējkannu vai adīt? Šī interneta vietne viennozīmīgi neliks jums vilties.